Slovenian » English

Translations for „medalj“ in the Slovenian » English Dictionary (Go to English » Slovenian)

Monolingual examples (not verified by PONS Editors)

Slovenian
Tam je podobno kot leto poprej na olimpijskih igrah bila favoritinja, če že ne za zlato pa vsaj za eno od medalj.
sl.wikipedia.org
Na svetovnih prvenstvih je prejel osem zlatih, tri srebrne in sedem bronastih medalj.
Pisanello je tako postal izumitelj področij portretnih medalj in z njim povezane medaljerske umetnosti.
S tem je rekorderka svetovnih prvenstev v alpskem smučanju tako po številu naslovov svetovne prvakinje, kot po številu osvojenih medalj.
Do danes (2006) ostaja zapis v zgodovini kot sabljač, ki je osvojil največ olimpijskih medalj in svetovnih prvenstev.
Kovanje medalj je na olimpijadah strošek mesta, gostitelja.
Leta 1878 je bilo za hrabrost podeljenih 24 medalj časti pripadnikom 7. konjeniškega polka.
Njen vpliv na umetnost je bil pomemben: presegel je tudi numizmatiko in množenje izjemnih renesančnih medalj, in vplivala tudi na kiparstvo in slikarstvo.
V tem času je treniral tudi vaterpolo in plavanje ter osvojil več medalj na tekmovanjih.
Poleg dveh zlatih olimpijskih medalj je bila še petkrat svetovna sabljaška prvakinja.

Would you like to add some words, phrases or translations?